System JIC

System JIC

Co to jest system JIC?

System JIC to wyspecjalizowany system złączek. Możemy go spotkać głównie w implementacjach poza Europą – powszechnie stosuje się go w systemach maszynowych w Stanach Zjednoczonych. Z tego powodu często bywa nazywany również „gwintem amerykańskim”.

Jak zbudowane są złączki JIC?

W systemie SAE J514 JIC stosuje się gwint UNF oraz stożek uszczelniający 37°. Uszczelnienie następuje poprzez kontakt metal–metal. Złączki JIC zostały przystosowane do pracy w warunkach ciśnienia roboczego na poziomie 350 bar.

System JIC – zalety

Do zalet złączek JIC należą przede wszystkim prostota instalacji, łatwość użycia rur hydraulicznych oraz niewygórowana cena. Systemy JIC słyną z niesamowitej szczelności połączenia, co zapewnia brak wycieków. Mogą pracować pod wysokim ciśnieniem występującym w hydraulice siłowej. Dobrze radzą sobie także z wibracjami i są odporne na nagłe zmiany ciśnienia roboczego.

Najczęstsze zastosowania złączek JIC

System JIC najczęściej wykorzystuje się do połączeń hydrauliki wysokociśnieniowej, ponieważ oferuje niemal kompletną nieprzepuszczalność uszczelnienia. Złącza JIC są stosowane do przyłączeń przewodów zarówno sztywnych, jak i giętkich. Często współpracują z napędami i występują w sterowaniach hydraulicznych czy pneumatycznych.

Dostępne systemy JIC

Jesteśmy wyłącznym, autoryzowanym dystrybutorem renomowanego amerykańskiego producenta – Brennan Industries. Posiadamy bardzo szeroki asortyment produktów tej firmy, dostępnych wprost z magazynu. Na zamówienie możemy dostarczyć także każdy element ze stali nierdzewnej.

Ponadto w naszej ofercie posiadamy złącza i przyłącza włoskiej firmy Vitillo (zakucia typu interlock), które doskonale współpracują z systemem JIC oraz z produktami firm takich jak EATON czy RYCO.