Węże hydrauliczne

Węże hydrauliczne

Do czego służą węże hydrauliczne?

Węże hydrauliczne wykorzystuje się do transportu czynnika roboczego w celu zrealizowania sterowania, a także przeniesienia mocy. Odgrywają kluczową rolę w całej instalacji hydraulicznej, ponieważ dzięki nim możliwa jest realizacja podstawowych zadań układu – ruchu maszyn i urządzeń końcowych. Dodatkowo oddzielają maszynerię od układu hydraulicznego i jego drgań. Chronią je też przed naprężeniami.

Z czego i jak wykonane są węże hydrauliczne?

Mogą być wykonane z gumy lub tworzywa sztucznego, a nawet z materiałów nierdzewnych. Węże hydrauliczne mogą różnić się też rodzajem zastosowanego oplotu – oplot prosty lub krzyżowy, tekstylny lub z drutu stalowego, jedno- lub wielowarstwowy.

Nasz asortyment

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem wielu renomowanych europejskich i światowych producentów węży hydraulicznych. W naszym asortymencie można znaleźć produkty takich firm i marek jak Aeroquip (EATON), Gates, RYCO, ZEC S.p.A. czy Semperflex

Przewody hydrauliczne

Przewody hydrauliczne i węże hydrauliczne, choć często używane zamiennie, różnią się konstrukcją i zastosowaniem. Przewody hydrauliczne to zazwyczaj sztywne rury, które są wykorzystywane do stałego połączenia różnych części systemu hydraulicznego. Ich sztywna konstrukcja sprawia, że są one odpowiednie do przesyłania płynów pod wysokim ciśnieniem w stałych instalacjach. Z kolei węże hydrauliczne to elastyczne przewody, które umożliwiają ruchome połączenia w systemach hydraulicznych. Są one wykonane z elastycznych materiałów i mogą znosić zarówno wysokie ciśnienie, jak i być stosowane w miejscach, gdzie wymagana jest elastyczność i ruchomość.