Szybkozłącza hydrauliczne

Szybkozłącza hydrauliczne

Co to są szybkozłącza hydrauliczne?

Popularne szybkozłącza hydrauliczne to rodzaj adapterów służących do ekspresowego i bezproblemowego łączenia przewodów instalacji hydrauliki siłowej. Najczęściej wykonuje się je według standardów ISO-A, ISO-B lub ISO-F.

Zalety systemów szybkozłącz hydraulicznych

Szybkozłącza hydrauliczne w znacznym stopniu ułatwiają oraz przyspieszają proces wymiany osprzętu lub narzędzi. Nie wymagają skomplikowanych czynności konserwacyjnych. Zapewniają dużą siłę transportu hydraulicznego przy zachowaniu niskiego poziomu spadków ciśnienia.

Typy szybkozłącz hydraulicznych

Złączki mogą występować w wersji skręcanej lub wtykowej. W zależności od zróżnicowanego przeznaczenia mogą dzielić się na różne typy: jednostronnie odcinające, dwustronnie odcinające lub ze swobodnym przelotem.

Najczęstsze zastosowania

Adaptery są powszechnie wykorzystywane w maszynach rolniczych. Znajdziemy je także wszędzie tam, gdzie wymagana jest natychmiastowa i prosta łączność między przewodami hydrauliki siłowej.

Dostępne szybkozłącza hydrauliczne

Jesteśmy partnerem strategicznym wielu firm dostarczających rozwiązania szybkozłącz hydraulicznych. W naszej ofercie mamy adaptory kilku renomowanych europejskich producentów, między innymi:

  • Faster,

  • Stucchi,

  • DNP,

  • Gromelle,

  • TEMA,

  • CEJN,

  • TCH.

Najbardziej powszechne szybkozłączki hydrauliczne są dostępne od ręki. W naszych magazynach nie zabraknie modeli zgodnych z normami ISO7241-A, ISO7241-B, ISO16028, ISO14541 czy ISO15171-1. Na zamówienie jesteśmy w stanie sprowadzić każde szybkozłącze występujące na rynku europejskim, w tym także zamienniki do popularnych maszyn budowlanych, na przykład Caterpillar, JCB lub CASE.